A tavalyi extrém meleg február ellentéte volt az idei: hideg, sokszor fagyos hónap. Csapadékból kevés érkezett, alig a fele a sokéves átlagnak.
Februárban hazánk két részre tagolódott hőmérsékleti szempontból: fagypont alatti és afeletti középhőmérsékletű tájakra. 0 °C alatti átlagok a középhegységekben, illetve az Alföld északkeleti felén és a Kiskunságon jelentek meg. Az Alföld egyéb térségeiben és a Dunántúl keleti részén 0-1 °C között, míg a Nyugat-Dunántúlon 1-2 °C közt alakultak a havi értékek. A legalacsonyabb havi átlaghőmérsékletet (-3,5 °C) Kékestető állomáson rögzítettük, a legmagasabbat pedig (+2,7 °C) Szeged belterületen. A meteorológiai indexek alapján is hidegnek adódik a február. A fagyos napok (Tmin≤ 0 °C) országos átlaga 23 nap volt, mely – hosszú évek után ismét – meghaladta a sokéves értéket (19 nap). Hideg napból (Tmin ≤ -5 °C) is 3 nappal több fordult elő a sokéves átlagnál: összesen 10 nap. Téli napot (Tmax≤ 0 °C) egyet regisztráltunk, míg zord napból (Tmin ≤ -10 °C) 2 napot. Ezen küszöbnapok sokéves átlaga, sorrendben 5 és 3 nap. A hőmérséklet csúcsértékét (+17,7 °C) február 27-én Mezőgyán állomáson mértük, a havi legalacsonyabb hőmérsékletet (-15,6 °C) pedig Zabaron február 19-én.
A tél utolsó hónapjában a középhőmérséklet 0,5 °C volt. Az elmúlt 10 évben ez lett mindössze a második olyan február, amikor a sokéves átlagnál hidegebbet mértünk – 2018 volt a másik ilyen év. Az anomáliatérképen az látható, hogy az országhatárok mentén kisebb az eltérés (-0,5-0 °C közt), hazánk közepe felé haladva pedig egyre nőtt a negatív eltérés. A Duna-Tisza közén már -2,0 és -1,0 °C közti anomália is megjelenik. Pozitív eltérés (0 és +0,5 °C közt) csak Szeged környezetében fordult elő.