2024. július 16. kedd
Állásajánlat

HungaroMet: 2024. július 15. 08:00

Junior klímapolitikai szakértő

A HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltat Nonprofit Zrt. Klimatológiai és Kutatás-fejlesztési Igazgatósága az Nemzeti Alkalmazkodási Központ Osztályra junior klímapolitikai szakértő munkakörbe munkatársat keres.

letöltés [pdf: 240 KB]

Feladatok:

A Nemzeti Alkalmazkodási központ feladatkörébe tartozó alábbi stratégiaalkotási, értékelési és tudásmegosztási feladatok keretében:

  • a klímaváltozás hazai hatásaihoz való alkalmazkodással kapcsolatos helyi, térségi és országos stratégiaalkotási, tervezési, döntéselőkészítési és elemzési feladatok;
  • hazai és nemzetközi klímaalkalmazkodáshoz kapcsolódó projektekben való részvétel;
  • a Nemzeti Éghajlatváltozási Stratégiához és az Éghajlatváltozási Cselekvési Tervekhez kapcsolódó értékelések, döntéselőkészítési dokumentumok, ismertető, tájékoztató és felkészítő anyagok előállítása, a dokumentumok munkarészeinek kidolgozása, gondozása és nyomon követése;
  • a NATéR-hoz kapcsolódó ágazati és éghajlati kutatási, fejlesztési és adminisztrációs feladatok;
  • szakterületet érintő tudásmegosztási és szemléletformálási tevékenységek.

Amit elvárunk:

  • szakirányú természettudományos vagy környezetgazdaságtani, környezetmérnöki végzettség vagy kapcsolódó társadalomtudományos (például humánökológus, közigazgatástudomány) végzettség;
  • felhasználói szintű Ms. Office ismeretek;
  • használható angol nyelvtudás (írott szöveg megértése, legfeljebb egy év után szóbeli kommunikáció);
  • pontos, igényes munkavégzés, szakmai érdeklődés, önállóság, jó problémamegoldó képesség, együttműködés a hazai szakmai csapattal, illetve külföldi szakemberekkel.

Előnyt jelent:

  • tapasztalat ArcGIS, QGIS rendszerekkel;
  • klímaalkalmazkodással kapcsolatos tevékenységekben, projektekben, civil kezdeményezésekben szerzett tapasztalat.

Amit kínálunk:

  • segítség a speciális szakmai alapok elsajátításában;
  • heti 40 órás, normál munkarend (részmunkaidő átmenetileg lehetséges);
  • határozatlan idejű szerződés, 3 hónapos próbaidővel;
  • nappali tagozatos, MSc hallgatók számára szakirányú tanulmányaik idejére tanulmányi szerződéskötési lehetőség;
  • angol nyelvtanfolyam;
  • munkába állás azonnal vagy megegyezés szerint;
  • alkalmazás a Munka Törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény alapján;
  • bérezés megállapodás szerint.

Munkavégzés helye
1024 Budapest, Kitaibel Pál u. 1.

Jelentkezni lehet bérigény megjelölésével és önéletrajz küldésével a suto.a@met.hu vagy selmeczi.p@met.hu címen.