2024. július 27. szombat
Állásajánlat

HungaroMet: 2024. július 16. 10:13

Környezetvédelmi referens (felszín alatti víz- és talajvédelem, kármentesítés szakterület)

A HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. környezetvédelmi referens (felszín alatti víz- és talajvédelem, kármentesítés szakterület) pozícióba munkatársat keres határozatlan idejű munkaszerződéssel teljes munkaidőben (heti 40 óra).

letöltés [pdf: 258 KB]

A HungaroMet Nonprofit Zrt. 2023 decemberében alapított társaságként, megújult formában folytatja a több mint 150 éves múltra visszatekintő Országos Meteorológia Szolgálat kibővített feladatait. A múltbeli értékek megőrzése mellett jövőbeli sikereink záloga a sokszínű tevékenység összehangolása.

Ha szeretnél részt venni egy dinamikusan fejlődő vállalatban, akkor Társaságunk lehet az ideális hely számodra.

RÁD VÁRÓ FELADATOK:

  • részvétel a hazai, EU-s és nemzetközi környezeti kármentesítési (pl. TEIR) és egyéb környezetvédelmi (pl. POP vegyületek, E-PRTR) adatszolgáltatások előkészítésében;
  • közreműködés az EU EIONET hálózata talajszennyezés munkacsoportjának feladataiban (részvétel online értekezleteken, szakmai anyagok véleményezése);
  • részvétel a kormányhivataloktól jogszabály alapján megküldött környezeti kármentesítési dokumentumok szakmai tartalmának feldolgozásában, az adatok statisztikai elemzésében;
  • közreműködés a környezetvédelemmel – kiemelten talaj és felszín alatti vízvédelemmel – kapcsolatos stratégiák, szakmai programok szakértő szintű előkészítésében, véleményezésében, a programok megvalósításának nyomon követésében (pl. POP Nemzeti Intézkedési Terv);
  • környezetvédelmi szemléletformálással összefüggő feladatok (pl. szakmai bemutatók tartása, rendezvények szervezése és lebonyolítása) ellátása.

AZ IDEÁLIS JELÖLTÜNK TE VAGY, AMENNYIBEN:

  • felsőfokú szakirányú végzettséget szereztél (környezetmérnök vagy természettudományos végzettség pl. környezetkutató, környezettan végzettség, geológus stb.);
  • legalább három év környezetvédelmi szakmai tapasztalatod van hasonló munkakörökben;
  • aktív, legalább középfokú angol szakmai nyelvtudással rendelkezel szóban és írásban (minimum középfokú C típusú komplex nyelvvizsga);
  • magabiztos informatikai ismeretekkel (Excel, Word magabiztos használata, prezentáció készítés, térinformatikai szoftverek alkalmazása stb.) rendelkezel.

TULAJDONSÁGOK, MELYEK SZÁMUNKRA FONTOSAK:

  • magas fokú precizitás, hatékony munkavégzés;
  • önálló munkavégzés, komplex feladatok gyors átlátása;
  • csapatmunkára való alkalmasság;
  • komplex látásmód, jó problémamegoldó képesség;
  • megbízható, lelkiismeretes és lojális hozzáállás.

A PÁLYÁZAT ELBÍRÁLÁSÁNÁL ELŐNYT JELENT:

  • felsőfokú angol nyelvtudás;
  • legalább öt év környezetvédelmi szakmai tapasztalat;
  • környezetvédelmi hatósági tapasztalat, OKIR használat;
  • környezetvédelmi szakmérnöki vagy „szakember” végzettség/képesítés;
  • Magyar Mérnöki Kamara által kiadott szakterületi (pl. felszín alatti vízvédelem) szakértői engedély;
  • érvényes gépjárművezetési engedély (minimum „B” kategória).

AMENNYIBEN CSATLAKOZOL A HUNGAROMET CSAPATÁHOZ:

  • biztos vállalati hátteret, hosszú távú munkalehetőséget biztosítunk;
  • támogató munkahelyi légkörben dolgozhatsz;
  • változatos feladatkörben széleskörű tapasztalatokat szerezhetsz.

MUNKAVÉGZÉS HELYE:
1024 Budapest, Kitaibel Pál utca 1.

HA HIRDETÉSÜNK FELKELTETTE ÉRDEKLŐDÉSED:

Kérjük, hogy magyar nyelvű, fényképpel ellátott önéletrajzod – a bérigényed megjelölésével – és motivációs leveledet a hr@met.hu e-mail címre küldd meg részünkre!